KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12601360
*
nr 1260 1360
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Trädgårdsurna. Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2019
kl 18:55:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 20:54:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor brita af klercker olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmöbel trädgårdsmöbler trädgårdsurna trädgårdsurnor
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
*
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
nr 1260 1360
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Trädgårdsurna. Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 20:54:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk mÃ¥lare född 1906, död 2001.Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor brita af klercker olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmöbel trädgårdsmöbler trädgårdsurna trädgårdsurnor
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49